Історія створення солі здоров'я

Досвід Фінляндії

Коли в 1968 році Фінляндія зіткнулася з проблемою артеріальної гіпертензії у населення, особливо в північній частині, уряд розробив і профінансував програму з оздоровлення населення «Північна Карелія».

Результатом виконання цієї програми, яка тривала понад 25 років, стало скорочення смертності від серцево-судинних захворювань в сім разів, а середня тривалість життя збільшилася на 13 років (з 68 до 81 року).

Одним з важливих факторів, що вплинули на результат, було скорочення споживання солі з 16г до 9г на добу на людину. Також з 1972 року у Фінляндії, в рамках виконання цієї програми, для заміни звичайної солі в їжі населенню пропонувалася сольова суміш з добавками 15% калію (у вигляді 30% солі калію). Можна було, не змінюючи своїх смакових звичок, тільки замінивши звичайну сіль на сіль з калієм, зменшити на 30% споживання зайвого натрію в домашніх умовах. Після такого позитивного досвіду у Фінляндії цим шляхом пішли багато країн світу.

Зараз у ряді великих торгових мереж Європи можна побачити сіль з калієм і зниженим вмістом натрію (за допомогою додавання солі калію від 30 до 70 відсотків). Вміст калію пов'язаний ще і з тим, що багато людей не тільки перевищують норму споживання солі натрію в кілька разів, але і не споживають потрібну кількість калію на добу (недолік калію в харчуванні середньостатистичної людини становить від 10 до 40%). Замінивши звичайну сіль на сіль з калієм, ми приводимо у баланс споживання натрію і калію.

Україна - лідер смертності в Європі

Так як статистика показує, що Україна сьогодні в Європі – лідер за смертностями, викликаними серцево-судинними захворюваннями, а також пов'язаними з перевищенням споживання солі, стала актуальною необхідність у доступі населення до солі з пониженим вмістом натрію і збагаченої калієм, як це практикується вже давно в більш розвинених країнах.

Ініціатива підприємства "ВЕНД"

Инициатором выпуска соли с пониженным содержанием натрия и обогащенной калием выступило наше предприятие. Также в линейке солей, выпускаемых на предприятии, появилась соль с дефицитными в питании микроэлементами магния, селена, цинка, хрома, йода. Важно, что эти микроэлементы в солевых смесях присутствуют в цитратных (биодоступных) формах. Также в линейке есть специальная соль, предназначенная для людей, контролирующих уровень сахара в крови, и солевые смеси, содержащие йод в связанном (природном) молекулярном виде (соль с ламинарией).

Ми сподіваємося, що заміна звичайної солі на сольові суміші з добавками калію і дефіцитних мікроелементів допоможе людям нормалізувати артеріальний тиск і продовжить їх здорове життя.

Особливо сольові суміші з калієм будуть необхідні людям з підвищеним артеріальним тиском. Адже лікарі практично завжди попереджають їх про необхідність зменшення споживання солі і збільшення споживання продуктів, багатих калієм.

Бажаємо всім здоров'я і довгих, щасливих років життя!