Калій: навіщо потрібен і в чому міститься?

43552

Калій нормалізує обмін речовин, підтримує кислотно-лужний та водно-сольовий баланс організму. Достаток калію позначається на поліпшення працездатності та самопочуття.

Калій для здоров'я сім'ї

Калій є обов'язковим компонентом внутрішньоклітинного середовища всіх живих організмів. В організмі людини близько 98 % калію знаходиться всередині клітин тканин.

В парі з натрієм калій регулює водно-сольовий баланс організму, впливає на діяльність нервової системи, ритм і роботу серця, тонус м'язів, і в цілому відповідає за високу працездатність і добре самопочуття.

Калій — це той життєво важливий мікроелемент, який значно знижує ризик виникнення набряків і стимулює вироблення ферментів. Але оскільки з їжею ми закидаємо в організм багато зайвої солі (натрій хлор), а калію споживаємо недостатньо, то самі про те не підозрюючи, шкодимо собі, щодня порушуючи природний баланс організму.

Проблеми, що виникають при нестачі калію

Загальна кількість калію, що міститься у всіх клітинах, рідинах і тканинах людського організму, становить близько 250 г. Недостатня кількість цього мікроелемента може стати причиною постійної сонливості і апатії, розладів травлення, стрибків артеріального тиску, виникнення серцевої аритмії, втрати ясності розуму і чіткості думки.

Недолік калію в організмі вагітної жінки може спровокувати виникнення серйозних патологій у ще не народженого малюка.

Тривала нестача калію в організмі людини може призвести до таких серйозних проблем як захворювання нирок і надниркових залоз, набряки, м'язова дистрофія, перебої в роботі серця, нервове виснаження, поява на слизових оболонках виразок і ерозій. Калій

Норма споживання калію в день

Добова потреба в калії для різних категорій людей своя. ВООЗ рекомендує споживати не менше 3,5 г калію в день.

Але у спортсменів і людей з великими фізичними навантаженнями потреба калію на добу набагато вище, і може перевищувати 5 г.

Від чого захищає калій?

Від інсульту - у людей з високим рівнем калію в крові ризик розвитку інсульту значно знижений;

Від високого артеріального тиску - дієта з високим вмістом калію нормалізує кров'яний тиск.

Від остеопорозу – зниження міцності кістки і підвищення ризику переломів. Дослідження довели зв'язок здорової щільності кісткової тканини з достатнім споживанням калію.

Коли дефіцит калію загострюється?

- при зловживанні кофеїном і алкоголем;

– при сильному блюванні або діареї, булімії та анорексії;

– при нестачі магнію;

- при лікуванні діуретиками, бета-адреноміметиками, протинабряковими засобами, бронхолітиками, токолітиками, сечогінними препаратами, мінералокортикоїдами, великими дозуванням глюкокортикоїдів, великими дозуванням антибіотиків.

napitok

У чому міститься калій?

В основному калій міститься в продуктах рослинного походження: фруктах, овочах, зелені, злакових і бобових культурах.
Особливо багаті калієм авокадо, мандарини, банани, ківі, виноград, фініки, інжир, суниця, смородина, диня, кавун, чорнослив, родзинки, курага, горіхи, какао, бобові.

В 100 г продукту міститься калію % від денної норми
апельсини 180 мг 5%
банани 357 мг 10%
персики 200 мг 6%
виноград 190 мг 6%
спаржа 201 мг 6%
зелена стручкова квасоля 208 мг 6%
сирий шпинат 557 мг 16%
сира капуста брюссельська 388 мг 11%
гриби 483 мг 14%
запечена картопля (зі шкіркою) 534 мг 15%
морські молюски 627 мг 16%
натуральний йогурт 233 мг 7%

Соліть з користю

Одним з недорогих і смачних способів кожен день отримувати додатковий калій є заміна звичайної кухонної солі на дрібку здорової суміші солі натрію і солі калію. Сіль з калієм має той же солоний смак і властивості, що і звичайна сіль, але на відміну від 100% натрієвої є збалансованою, тобто нешкідливою і корисною. Вперше «розумна» сольова суміш більш 30 років тому з'явилася в Фінляндії, а сьогодні використовується у всьому світі і відома як «сіль зі зниженим вмістом натрію». У продуктових магазинах України здорова сіль з калієм представлена сіллю вітчизняного виробництва SOLENA. В 700 г банці такої солі міститься стільки калію, скільки в 5 кг кураги, 10 кг родзинок, або в 300 бананах!

Використовуйте для здорового харчування і зміцнення імунітету сіль SOLENA з калієм!

Соль с калием SOLENAЗменшити споживання солі натрію до норми та зменшити дефіціт калію в харчуванні допоможе сіль SOLENA зі зниженим вмістом натрію (70% солі натрію, 30% солі калію). Натисніть, щоб дізнатись, де придбати сіль SOLENA. Адреси магазинів