Знизити артеріальній тиск можна завдяки «хорошій солі»

7923
Как снизить артериальное давление с помощью хорошей соли

Сіль з калієм допоможе знизити високий артеріальний тиск Вчені Науково-дослідного центру Вагенінгенского університету (Нідерланди) вважають, що за допомогою правильної солі можна знизити артеріальний тиск і ризик розвитку гіпертонії в будь-якому віці.

Згідно з новим дослідженням, підвищене споживання солі калію може зробити істотний внесок у нормалізацію артеріального тиску людини. Сприятливий ефект спричинений споживанням калію . За оцінками, зниження артеріального тиску досягається шляхом скорочення споживання солей натрію (в основному з кухонної солі).
Такими є висновки, зроблені в дослідженні споживання калію в 21 країні Ліндою ван Мірло та її колегами з Вагенінгенського університету та компанії Unilever. Стаття, що описує результати досліджень, була опублікована у журналі Archives of Internal Medicine.

Причина високого артеріального тиску

Ризик розвитку серцево-судинних захворювань зростає зі збільшенням кров'яного тиску. У країнах лише 20-30% населення має “оптимальний” артеріальний тиск: систолічний (максимальне) тиск нижче 120 мм рт.ст., а діастолічний (мінімальний) тиск нижче 80 мм рт.ст.
У більшості людей артеріальний тиск підвищується з віком. Чоловіки частіше мають більш високий кров'яний тиск ніж жінки.
Питання

Як знизити артеріальний тиск?

Дієта й спосіб життя відіграє важливу роль у контролі кровяного тиску. Високе споживання натрію та низьке споживання калію мають несприятливий вплив на артеріальний тиск. Таким чином, скорочення споживання натрію та збільшення споживання калію є добрими способами нормалізації кров'яного тиску.

Для чого потрібне додаткове джерело калію?

Дослідження, проведене відділом харчування людини Університету Wageningen та відділом харчування і здоров'я компанії Unilever показує, що середнє споживання калію в 21 країні, включаючи США, Китай, Нову Зеландію, Німеччину і Нідерланди коливається в межах від 1,7 до 3,7 г в день. Це значно нижче, ніж рекомендовані 4,7 г в день.
Гіпотетично збільшення споживання калію до рекомендованого рівня (4,7 г) дозволить знизити систолічний артеріальний тиск людини від 1,7 до 3,2 мм рт.ст. Це відповідає зниженню, яке відбулося б, якби вживалося на 4 г солі на день менше.
Таким чином, споживання калію і натрію відіграють важливу роль у запобіганні високого кров'яного тиску.
Знизити артеріальний тиск за допомогою солі з калієм

Дієта при високому тиску і серцево-судинних захворюваннях

Більш ранні дослідження в Нідерландах показали, що зниження споживання солі натрію на 3 г в день може знизити артеріальний тиск і запобігти 2500 смертей на рік від серцево-судинних захворювань.
У західних країнах споживання солі натрію досягає 9-12 г в день, тоді як рекомендований споживання - 5 г, відповідно до стандартів ВООЗ.
Велика кількість солі натрію ми отримуємо з харчових продуктів, таких як хліб, готові страви, сири, ковбаси, соління, соуси і пікантні закуски, піца.
Ефективний спосіб збільшення споживання калію – це слідування рекомендаціям щодо здорового харчування, в тому числі за допомогою більшого споживання овочів і фруктів.
Крім того, використання мінеральних солей в харчових продуктах – солей, збагачених калієм, з одночасним зменшенням натрію – сприяє поліпшенню споживання натрію і калію.


Джерело: Science Daily
Матеріал надано Wageningen University and Research Centre.
Лінда А. Я. ван Мирло; Арно Грейлінг; Пітер Л. Зок; Франц Кок; Йоханна М. Гелейнсе. Субоптимальне споживання калію і потенційний вплив на людину і кров'яний тиск.
Archeves Intenal Medicine, 2010; 170 (16): 1501-1502 рр DOI: 10,1001 / 2010.284

Щоб знизити артеріальний тиск і поліпшити здоров'я, сіль SOLENA з калієм, магнієм, селеном, цинком, хромом, йодом і зниженим вмістом натрію можна придбати в Україні.Зменшити споживання солі натрію до норми та зменшити дефіціт калію в харчуванні допоможе сіль SOLENA зі зниженим вмістом натрію (70% солі натрію, 30% солі калію). Натисніть, щоб дізнатись, де придбати сіль SOLENA. Адреси магазинів