Уряд України прийняв план по скороченню солі в харчуванні на 30%

3728
В Украине на высшем уровне признали проблему высокой смертности от избытка соли

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 №530-р затверджено Національний План заходів з профілактики неінфекційних захворювань. Однією з пріоритетних цілей затвердженого Плану є скорочення споживання населенням солі на 30%. При цьому також затверджено постійну участь України в Європейській мережі дій щодо зниження споживання солі (ESAN).

Досягти скорочення солі в харчуванні уряд планує за допомогою вдосконалення українського законодавства, з використанням міжнародного досвіду заборони реклами, що стимулює купівлю продуктів харчування з великою кількістю солі (а також цукру, жирів і трансжирів).

Своїм розпорядженням Кабмін поставив завдання міністерствам охорони здоров'я, агрополітики та економічного розвитку підготувати до прийняття законів по маркуванню продукції для інформування споживачів про точну кількість компонентів в продуктах харчування, в тому числі - солі, надлишок якої може негативно позначатися на здоров'ї.

Національний План заходів боротьби з неінфекційними захворюваннями включає проведення спільних зустрічей з виробниками продуктів харчування на тему зменшення вмісту солі, цукру і жирів, з наданням рекомендацій по заміні технологій і рецептур виробництва.

Спираючись на успішний міжнародний досвід, вирішенням проблеми надмірного споживання солі в Україні може стати заміна звичайної солі в продуктах харчування на сіль з пониженим вмістом натрію і добавками калію та мікроелементів.

Таким вимогам відповідає сіль SOLENA, яка вже кілька років виготовляється в Україні і продається в національних торгових мережах, супермаркетах і магазинах.

Ця сіль створена спеціально для людей, що віддають перевагу здоровому способу життя. Сіль SOLENA містить на 30% менше натрію, ніж звичайна сіль, за рахунок додавання солі калію. Також в асортименті солі SOLENA є сольові суміші з дефіцитними мікроелементами в біодоступній формі, такими як магній, селен, йод, хром, цинк. При цьому солоність такої солі нічим не відрізняється від звичайної, чисто натрієвої солі.Зменшити споживання солі натрію до норми та зменшити дефіціт калію в харчуванні допоможе сіль SOLENA зі зниженим вмістом натрію (70% солі натрію, 30% солі калію). Натисніть, щоб дізнатись, де придбати сіль SOLENA. Адреси магазинів