Гіпертонія: який продукт допоможе нормалізувати тиск ефективніше?

2900
Гипертония: какой продукт поможет нормализовить давление

Високий кров'яний тиск можна нормалізувати, змінивши спосіб життя. Згідно з дослідженнями, з усіх харчових мінералів, які можуть допомогти знизити високі показники артеріального тиску, найпереконливіші дані існують для збільшення споживання калію .

Згідно дослідженню, опублікованому в European Heart Journal, калій довів свою ефективність в нормалізації високого кров'яного тиску.

«Що стосується мінеральних поживних речовин, що містяться в їжі, найпереконливіші дані є щодо підвищення споживання калію, який нормалізує АТ (артеріальний тиск) і знижує ризик інсульту», - йдеться в статті.

Метааналіз, який показав, що збільшення споживання калію на 1,7 грама призводить до зниження артеріального тиску у гіпертоніків на 3,5 / 2,5 мм рт.ст.

Більш того, в метааналізі 32 досліджень додавання калію було пов'язано зі зниженням високого артеріального тиску на 3,1 / 2,0 мм рт.

Ефект був більш виражений у пацієнтів, які споживали натрієвої солі більше, ніж інші.

Чому? Натрій - це частина звичайної харчової солі, яка підвищує кров'яний тиск.

«Якщо ви їсте занадто багато натрієвої солі, у вашій крові буде більше натрію, і він буде утримувати воду», - пояснює Blood Pressure UK.

«Це порушує тонкий баланс натрію і калію, необхідний для виведення води з крові в нирки».

«Вживаючи більше продуктів з високим вмістом калію, ви можете допомогти відновити баланс, дозволяючи ниркам добре працювати і знижувати кров'яний тиск».

Ознаки високого тиску

У яких продуктах міститься калій?

Свіжі фрукти та овочі - відмінне джерело калію. Наприклад, картопля, спаржа, шпинат, капуста, паростки. також компенсувати дефіцит калію і зменшити споживання натрієвої солі вам допоможе використання в харчуванні сіль SOLENA (+ 30% солі калію, -30% солі натрію).

Сіль для здорового харчування SOLENA
Сіль для здорового харчування SOLENA

Купити таку сіль можна в багатьох магазинах України (докладніше де купити).

Вправи

Крім поліпшення дієти, фізичні вправи є невід'ємною частиною контролю артеріального тиску. Як пояснюють в клініці Майо, регулярна фізична активність зміцнює ваше серце.

«Більш сильне серце може перекачувати більше крові з меншими зусиллями. Якщо ваше серце може працювати менше, щоб перекачувати кров, сила, що діє на ваші артерії, зменшується, що знижує кров'яний тиск».

На думку фахівців, аеробна активність може бути ефективним способом контролю високого кров'яного тиску. Як правило, вона збільшує частоту серцевих скорочень, змушує вас дихати швидше і відчувати себе тепліше.

Приклади фізичних вправ включають швидку ходьбу, водну аеробіку і їзду на велосипеді.Зменшити споживання солі натрію до норми та зменшити дефіціт калію в харчуванні допоможе сіль SOLENA зі зниженим вмістом натрію (70% солі натрію, 30% солі калію). Натисніть, щоб дізнатись, де придбати сіль SOLENA. Адреси магазинів