Нестача калію в організмі: як визначити?

18466
Признаки нехватки калия

Нестача калію в організміБрак калію дає про себе знати при живленні з недостатньою кількістю зелені, свіжих овочів і фруктів, необхідних на кожен день. Це, в свою чергу, позначається на здоров'ї і збільшує ймовірність розвитку різних захворювань. Які ж ознаки нестачі калію в організмі?

Нестача калію, стомлюваність

1. Швидка стомлюваність

Болі в м'язах, часта втома або навіть судоми — перші ознаки того, що вам в харчуванні серйозно не вистачає калію. Справа в тому, що дефіцит калію не дає можливості швидко відновитися енергетичному балансу клітин організму — а значить м'язам складніше стискатися, що викликає хронічну втому.

Нестача калію, аритмія серця

2. Серцева аритмія

Тривала нестача калію може стати причиною перебоїв у роботі людського "двигуна" – серця. Проявляється це в нестабільному ритмі серця без помітних причин. Бувають випадки, коли з-за нестачі калію може сповільнюватися серцевий ритм, з'являються запаморочення. При цьому з'являються болі в грудній клітці, рясне потовиділення і брак повітря.

Нестача калію, підвищений тиск

3. Підвищений кров'яний тиск

Зайва вага, надмірне споживання чистої натрієвої солі, генетична схильність — все це впливає на підвищення кров'яного тиску. Але нестача калію при цьому може зіграти свою вирішальну роль. Вченими давно доведено, що дефіцит калію призводить до підвищення артеріального тиску та подальшого розвитку захворювань серцево-судинної системи.

Нестача калію, судоми

4. Судоми

Від калію безпосередньо залежить скорочення і розслаблення м'язів. Нашим м'язам складніше розслабитися з-за нестачі калію, вони більш тривалий час залишаються в скороченому стані, що призводить до судоми кінцівок.

Де взяти відсутній калій?

Всесвітня організація охорони здоров'я радить в день споживати калію не менше 3,5 г (з високою фізичною активністю потреба вище). Ця норма міститься в багатих калієм продуктах. Наприклад, в одному очищеному банані міститься 357 мг калію — але це лише 10% від денної норми. Забезпечити добову потребу організму калієм можна також, з'їдаючи 200 г кураги щодня.

А ось фіни придумали недорогий і смачний спосіб збагачувати дефіцитним калієм їжу - для цього потрібно частково замінити на кухні звичайну сіль на сіль калію. Багато в чому завдяки масовому впровадженню солі з калієм в харчування, за 40 років смертність фінів від серцево-судинних захворювань знизилася на 80%, а середня тривалість життя збільшилася на 13 років. Цей проект оздоровлення нації мав назву «Північна Карелія». В Україні з недавнього часу також виготовляється сіль з калієм "SOLENA". Таку корисну для здоров'я сіль можна купити за доступною ціною у багатьох продуктових магазинах і супермаркетах.Зменшити споживання солі натрію до норми та зменшити дефіціт калію в харчуванні допоможе сіль SOLENA зі зниженим вмістом натрію (70% солі натрію, 30% солі калію). Натисніть, щоб дізнатись, де придбати сіль SOLENA. Адреси магазинів